Sėkmingos fotoepiliacijos namuose taisyklės

sekminga fotoepiliacija namuose

Namų naudojimui skirti fotoepiliatoriai yra pritaikyti vartotojų poreikiams, todėl jais nepageidaujami plaukeliai yra pašalinami greitai, efektyviai ir ilgam laikui. Šis depiliacijos metodas yra paprastas ir pasižymi daugybe privalumų, tačiau keletas taisyklių visgi egzistuoja.

Veikimo principas

Tam, kad tinkamai galėtumėte atlikti fotoepiliacijos procedūras namuose, pravartu žinoti šios technologijos veikimo principą. Fotoepiliatorius skleidžia šviesos bangas, kurios veikia plaukelių svogūnėlius. Plauko stiebe esantis melaninas sugeria šviesą ir jai virtus šiluma yra paveikiamas. Tokiu būdu užtikrinamas ilgalaikis efektas.

Nenustebkite, tačiau vos pradėjus naudoti fotoepiliatorių plaukeliai ataugs gana greitai. Taip yra todėl, kad šviesa paveikia tik vienos – augimo – stadijos plaukelius. Vienu metu tokių plaukų ant žmogaus kūno yra apie 30 proc., tad tik jie procedūros metu ir bus paveikiami. Dėl šios priežasties procedūros yra kartojamos kas porą savaičių – taip palaipsniui visi plaukeliai pasiekia augimo stadiją ir yra paveikiami. Vėliau tarpai tarp procedūrų yra ilginami, kol galiausiai pasiekiamas lygis, kai glotniai odai palaikyti pakanka vienos procedūros per porą mėnesių. Šiuo laikotarpiu plaukeliu atauga nedaug, jie yra retesni ir mažiau pastebimi. Žinoma, individualūs terminai priklauso nuo asmeninių veiksnių, pavyzdžiui, hormonų balanso organizme.

Teigiamus rezultatus pastebėsite jau po pirmojo naudojimo: dalis plaukelių iškris, jie ataugs lėčiau ir silpnesni. Visgi verta laikytis viso depiliacijos ciklo grafiko – taip pasieksite maksimaliai efektyvų rezultatą. Kita svarbi taisyklė – nepersistengti. Jei procedūras su fotoepiliatoriumi atliksite per dažnai, plaukeliai nespės pasiekti augimo stadijos, taigi tiesioginės naudos nebus. Antra vertus dažnai naudojant šviesos impulsus galima pakenkti odai.

Saugi depiliacija

Fotoepiliatoriai yra skirti namų naudotojams, tad jie yra maksimaliai saugūs. Vis dėlto saugumui visiškai užtikrinti yra keletas rekomendacijų, kurių laikymasis užtikrina visišką saugumą.

Prieš fotoepiliacijos procedūrą reikėtų vengti saulės spindulių, naudoti apsauginį kremą nuo saulės su SPF filtru. Taip pat fotoepiliatoriaus negalima naudoti ant įdegusios odos – joje taip pat yra melanino, todėl šviesos impulsai gali paveikti jos paviršių. Saulės rekomenduojama vengti ir bent savaitę po procedūros.

Atlikus fotoepiliaciją galima naudoti įprastas kosmetines priemones, tačiau keletą dienų reikėtų vengti agresyviai veikiančių ingredientų turinčių priemonių, nes odos jautrumas gali būti truputį padidėjęs. Šis nepatogumas dažniausiai pasireiškia tuomet, kai depiliuojamos pažastys ir naudojamas stipriai veikiantis dezodorantas.

Odos vietų, kuriose yra pigmentinių dėmių ar žaizdelių, apgamų, reikėtų vengti. Jei vis dėlto norite tas zonas depiliuoti, prieš tai pasitarkite su šeimos gydytoju, kuris įvertins ar tai daryti saugu. Tamsesnės odos vietos gali būti intensyviau paveikiamos šviesos, todėl nepasikonsultavus su gydytoju rekomenduojama jose fotoepiliatoriaus nenaudoti.

Odos priežiūra

Fotoepiliacijos procedūras patogu planuoti, ypač jei ruošiatės į kelionę ar planuojate svarbius darbus ir neturėsite laiko. Geriausi rezultatai yra pasiekiami tik atliekant visą procedūrų ciklą ir laikantis rekomenduojamų terminų.

Prisiminkite, kad prieš procedūrą ir po jos turėtumėte vengti saulės spindulių, deginimosi. Taip pat po procedūros rekomenduojama keletą dienų nesilankyti pirtyse, saunose, taip pat vengti didelio fizinio krūvio ir odos pažeidimų.

Odą galima prižiūrėti kaip įprastai, tačiau pirmosiomis dienomis po plaukelių šalinimo venkite išmėginti naujas priemones. Naudokite tik tai, kas tinka jūsų odai ir jau yra išmėginta. Tarp pirmųjų procedūrų greičiau ataugusius plaukelius pašalinkite skustuvu, naudokite putas, kad apsaugotumėte odą nuo sudirgimo. Dėl šios priežasties nerekomenduojami ir kiti depiliacijos būdai – plaukelių rovimas ar depiliaciniai kremai gali sudirginti odą, o tai pablogins kitos fotoepiliacijos rezultatus, gali sukelti nemalonių pojūčių.