5 populiariausi mitai apie fotoepiliaciją

fotoepiliatoriu mitai

Nepageidaujami plaukeliai – viena opiausių moterų estetinių problemų. Daugelis dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime tikriausiai yra ištarusios frazę: „O, kaip norėčiau, kad tų plaukų nebūtų.“ Ir tai visiškai įmanoma pasitelkus šiuolaikinės kosmetologijos naujoves, pavyzdžiui, fotoepiliaciją. Tai vienas iš efektyviausių plaukelių šalinimo būdų – vos po kelių procedūrų galima džiaugtis lygia ir glotnia oda.

Tačiau fotoepiliaciją kartu gaubia ir įvairūs mitai. Straipsnyje aptarsime 5 populiariausius iš jų – galbūt paskatinsime jus išbandyti bene efektyviausią nepageidaujamų plaukelių šalinimo metodą, apie kurį iki šiol girdėjote tik viena ausimi.

Bet prieš tai – 2 įdomūs faktai iš fotoepiliatorių istorijos:

  • Fotoepiliatoriai nėra nauji prietaisai: pirmasis jų – „Omicron“ – pagamintas 1970 m., o pirmą kartą komerciniais tikslais panaudotas 1971 m.
  • Originalūs fotoepiliatorių zondai buvo plastikiniai, labai stori, o panaudojus juos reikėdavo sterilizuoti maždaug valandą: 20 min. verdančiame vandenyje ir dar 30 min. dezinfekcinėje priemonėje.

1 mitas: fotoepiliacija – skausminga procedūra

Daugelis maišo įprastus epiliatorius, kurie plaukelius rauna, ir fotoepiliatorius, skleidžiančius intensyvią pulsinę šviesą. Pigmentas melaninas sugeria šviesą, šiluma paveikia plauko svogūnėlį ir plaukai nebeauga. Aiškinant plačiau, šviesa, nukreipta į plaukų folikulus, virsta šilumine energija ir sunaikina plauko struktūrą. Dėl to jokio skausmo procedūros metu nepajausite.

2 mitas: fotoepiliatorius gali sukelti odos nudegimus

Kaip jau minėta, procedūros metu veikiami ne patys plaukeliai, bet jų svogūnėliai. Pastarieji – labai smulkūs, todėl fotoepiliacijos metu galite jausti tik nedidelę šilumą. Taigi pačios odos fotoepiliatorius neveikia – šviesa įsiskverbia į melanino pigmentą, bet ne į odą.

Nemalonių pojūčių jautrios odos savininkės gali pajusti jau po fotoepiliacijos, tačiau jie – trumpalaikiai. Oda gali šiek tiek parausti, bet tai toli gražu nėra nudegimai.

3 mitas: fotoepiliaciją galima atlikti tik grožio salone ir ši procedūra – labai brangi

Pirmosios fotoepiliacijos procedūros pasaulyje ir Lietuvoje išties buvo atliekamos tik grožio salonuose. Pirmieji fotoepiliatoriai – tai didelės, veikiau šaldiklius, nei šiuolaikiškus kompaktiškus plaukelių šalinimo prietaisus primenančios mašinos.

Šiuo metu galima įsigyti kokybiškus fotoepiliatorius, skirtus naudoti namuose. Lietuvos rinkoje fotoepiliatorių kainos skiriasi net iki 10-ies kartų: pigiausius fotoepiliatorius galima įsigyti už ~50 eurų, už pačius brangiausius teks atseikėti maždaug 500 eurų.

Naudoti fotoepiliatorius – labai lengva, jie lengvi ir kompaktiški, tad prireikus plaukelių šalinimo prietaisą patogu pasiimti į kelionę.

Iš esmės fotoepiliacijos procedūra – brangesnė nei, pavyzdžiui, skutimasis peiliukais, tačiau reikia turėti omenyje, kad fotoepiliatorių naudosime daugelį metų, sutaupysime laiko. Visa tai įvertinus kaina – ne tokia ir didelė.

4 mitas: efektui pasiekti visiškai pakanka vienos fotoepiliacijos procedūros

Daugelis po pirmosios procedūros gali pasijusti lyg ant sparnų: plaukelių pavyko atsikratyti. Tačiau svarbu žinoti, kad plaukų augimo ciklai skiriasi: fotoepiliacijos metu paveikiami tik aktyvioje augimo fazėje esantys folikulai. Maždaug po 2–3 sav. pastebėsite, kad ant odos atsiras naujų plaukelių. Norint visiškai jų atsikratyti, prireiks iki 10-ies fotoepiliacijos procedūrų kurso. Plaukų augimo tempą kontroliuoja hormonai, kiek bus sėkminga fotoepiliacija lemia plaukų spalva, storis, struktūra ir kt., tad vienu atveju gali užtekti ir 5–6 procedūrų, kitu bus mažai ir 10-ies.

5 mitas: fotoepiliacija skatina plaukelių įaugimą

Pirmieji fotoepiliatoriai pasirodė prieš pusę amžiaus. Per tą laiką jie stipriai patobulėjo, tad nepasitaiko atvejų, kad plaukeliai įaugtų ar tuo labiau susidarytų randeliai. Plaukai linkę įaugti juos šalinant vašku ar cukraus pasta, kai veikiama ir oda. Tuomet silpnesni, plonesni ataugę plaukeliai negali prasiskverbti pro viršutinį epidermio sluoksnį.

Taigi fotoepiliacija nėra susijusi su plaukelių įaugimu.